SZĽH, vedenie reprezentácie a Pro-hokej za jedným stolom diskutovali o riešeniach

BRATISLAVA (SZĽH) – Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút, generálny manažér hokejových reprezentácií SR Miroslav Šatan a riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner si dnes predpoludním sadli za jeden stôl a diskutovali o spoločných riešeniach komplikovanej situácie v slovenskom hokeji.

Hokejovú verejnosť i kľúčové osobnosti nášho hokeja v ostatných dňoch trápili hlavne dva problémy. Neúčasť Vladimíra Országha na blížiacich sa Olympijských hrach v Pjongčangu a prerušenie či neprerušenie Tipsport ligy počas tejto najväčšej športovej udalosti roku 2018. Po zasadnutí trojice Kohút, Šatan, Lintner je však zamotaná situácia na dobrej ceste k vyriešeniu v prospech všetkých strán.

„Bola to priateľská, konštruktívna diskusia. Hľadali sme najvhodnejšie riešenia a tie ideme predostrieť Výkonnému výboru SZĽH a zástupcom Pro-hokeja vo štvrtok, aby slovenská hokejová reprezentácia mala ideálne podmienky počas reprezentovania našej krajiny na Olympijských hrách, a zároveň aby extraligové kluby neutrpeli ujmu,“ povedal po zasadnutí Prezident SZĽH Martin Kohút, ktorého doplnil riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner: „Išli sme pracovať na slovenskom hokeji aby sme riešili aj takéto, ťažké situácie. Štvrtok bude ukážka toho, že vieme ťahať za jeden povraz. Odprezentujeme kompromis, ktorý bude výhodný pre všetkých.“

SZĽH a Pro-hokej predostrú riešenie situácie Výkonnému výboru SZĽH vo štvrtok dopoludnia. Po skončení zasadnutia oboznámia verejnosť s výsledkom na tlačovom brífingu.