Spenglerov pohár tradičným záverom kalendárneho roka

Spenglerov pohár tradičným záverom kalendárneho roka

Víťazní Kanaďania po trinástom prvenstve  na Spengler Cupe 2015, foto SITAVíťazní Kanaďania po trinástom prvenstve  na Spengler Cupe 2015, foto SITA

DAVOS – Tradičnú bodku za hokejovým rokom dá aj tentoraz medzinárodný turnaj o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose. Jeho jubilejný 90. ročník sa v miestnej Vaillant Arene uskutoční od 26. do 31. decembra 2016. Na podujatí nebudú chýbať finalisti ostatného ročníka – výber Kanady a HC Lugano. Po roku si štart zopakuje aj ruský klub z KHL Avtmobilist Jekaterinburg, samozrejmosťou je štart domáceho HC Davos, z českej extraligy čaká debut na Mountfield Hradec Králové a z KHL si štart po siedmich rokoch zopakuje bieloruské Dinamo Minsk.

Spengler Cup, zdroj int.

Organizátori turnaja, ktorý sa siedmykrát bude hrať so šiestimi účastníkmi, rozdelili kluby do dvoch skupín. Nesú mená predvojnových švajčiarskych hokejových hviezd: Richarda “Bibiho” Torrianiho a bratov Cattiniovcov – Hansa a Ferdinanda. V Torrianiho skupine sa stretnú HC Lugano, Avtomobilist Jekaterinburg a Mountfield Hradec Králové, v Cattiniho skupine budú štartovať HC Davos, výber Kanady a Dinamo Minsk. Účastníci sa najprv stretnú každý s každým v skupinách. Ich víťazi postúpia priamo do semifinále (30. decembra), druhé a tretie tímy zo základných skupín sa 29. decembra stretnú vo štvrťfinále. Posledný deň roka bude klasicky vyhradený súboju o celkového víťaza.

Program jubilejného 90. ročníka turnaja o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose:
pondelok 26. decembra
skupina Torriani: HC Lugano (Švaj.) – Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) /15.00/
skupina Cattini: Dinamo Minsk (Biel.) – výber Kanady /20.15/

utorok 27. decembra
skupina Torriani: Mountfield Hradec Králové (ČR) – zdolaný v súboji HC Lugano (Švaj.)/Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) /15.00/
skupina Cattini: HC Davos (Švaj.) – zdolaný v súboji Dinamo Minsk (Biel.)/výber Kanady /20.15/

streda 28. decembra
skupina Torriani: víťaz duelu HC Lugano (Švaj.)/Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) – Mountfield Hradec Králové (ČR, 15.00)
skupina Cattini: víťaz duelu Dinamo Minsk (Biel.)/výber Kanady – HC Davos (Švaj., 20.15)

štvrtok 29. decembra
2. miesto v skupine Torriani – 3. miesto v skupine Cattini (15.00), 2. miesto v skupine Cattini – 3. miesto v skupine Torriani (20.15)

piatok 30. decembra
semifinále:
1. miesto v skupine Cattini – víťaz duelu 2. miesto v skupine Torriani/3. miesto v skupine Cattini (15.00)
1. miesto v skupine Torriani – víťaz duelu 2. miesto v skupine Cattini/3. miesto v skupine Torriani (20.15)

sobota 31. decembra
finále: víťazi semifinálových duelov (12.00)

25.12.2016 | Zdroj: SITA, f