Orange pomáha hľadať budúce hokejové hviezdy, slovenské deti pozýva na hokej

BRATISLAVA (Orange, SZĽH) – Dlhodobá ambícia Orangeu v oblasti podpory slovenského mládežníckeho hokeja posunula svoje hranice o ďalšiu úroveň. Okrem „dvadsiatkarov“ a žiakov upriami pozornosť na ďalšiu skupinu hokejových nádejí, a to na najmenšie deti. V spolupráci so SZĽH vstupuje ako partner do druhého ročníka úspešného projektu Deti na hokej.

Počas celého leta si malí hokejisti, víťazi Orange Minihokej Tour 2016, užívali hokejové legendy a zážitky, ktoré im prinieslo víťazstvo v tejto najväčšej národnej súťaži pre žiakov z hokejových prípraviek 4. ročníkov základných škôl. To, že projekt má zmysel a žiakom priniesol množstvo nezabudnuteľných emócií ale aj nových hráčskych skúseností, potvrdil už jeho ôsmy ročník. Celý priebeh projektu zachytáva video, ktoré nájdete na facebookovom profile Orangeu. Na to, aby takéto projekty mohli fungovať a vôbec vznikať, musí existovať kvalitná hráčska základňa. A tú musia vytvárať hokejisti od najútlejšieho veku.

„Chceme podporovať budúce hokejové hviezdy, sme hrdí na aktivity, ktoré v tomto smere robíme. Situácia na Slovensku si však vyžaduje posunúť podporu ešte o úroveň ďalej. Aby sme talenty vedeli podporiť, musíme ich najskôr mať. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli ako partner vstúpiť do užitočného projektu Deti na hokej, ktorého cieľom je hravou formou priblížiť krásu tohto športu a prebudiť v nich aktívny záujem o hokej,” povedal Marián Vavrovič, Event & Sponsorship Coordinator spoločnosti Orange.

Projekt Deti na hokej sa vo svojej prvej sezóne stretol s veľkým záujmom hokejových klubov. Do projektu sa minulý rok zapojilo 23 klubov z celého Slovenska a radosť z korčuľovania či vôbec prvé „korčuliarske kroky“ pod dohľadom skúsených klubových trénerov zažilo 2571 detí. Do druhého ročníka, ktorý SZĽH vyhlásil v septembri, sa prihlásilo dokonca 40 klubov. „Partnerstvo so spoločnosťou Orange je prirodzeným pokračovaním našej spoločnej práce v oblasti motivácie mládežníckych a detských hokejistov. Podstatné je, že sa na problém vytvárania mládežníckej základne pozeráme rovnako, a hlavne systematicky. Veľmi ma teší, že projekt kluby zaujal a hravou formou tak môžeme spoločne u detí zvyšovať športové návyky, radosť z korčuľovania a viesť ich tak prirodzene k hokeju,“ vyjadrila sa k spolupráci manažérka projektu SZĽH Deti na hokej Diana Kosová.

Projekt Deti na hokej prebieha do marca budúceho roka a počas 40 podujatí v slovenských mestách deťom od piatich rokov ponúkne kopec korčuliarskej zábavy. Decká čakajú špeciálne hry na ľadových stanovištiach, zaujímavé súťaže o poukazy na výstroj či stretnutie s hokejovým maskotom vĺčikom Gooolym. Na ľade sú vítaní aj úplní „prvokorčuliari“, ktorí sa naučia najskôr padať a vstať, a nakoniec odkorčuľujú ako praví hokejisti. Najbližšie sa podujatie Deti na hokej bude konať 20. novembra o 11:00 v Bratislave v spolupráci s HK Lamač Bratislava, a to dokonca za prítomnosti špeciálnych hokejových medailových hviezd – Michala Sersena a Petra Podhradského. Všetky podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.detinahokej.sk.

18.11.2016 | Zdroj: SZĽH, Orange